SKK CK

Výroční zpráva 2010/11

archiv1011-1m.jpg, 14kB

Každý rok na tomto místě píšu o tom, co nového se událo v oblasti informačních a komunikačních technologií na gymnáziu. V letošním roce, je tomu již 10 let, co jsem začal působit na naší škole, a tak dnešní téma změním.

To, že „vysedávání“ u monitoru počítače lidskému zdraví mnoho nepřidá, ví dnes už každý, ale málokdo se donutí tuto nezdravou činnost kompenzovat nějakými aktivitami zdraví prospěšnými. Při mém zaměstnání učitele IVT a správce PC sítě setrvávám u počítače i několik hodin každý den a proto jsem se rozhodl tento můj „handicap“ řešit v dojo českokrumlovského Shotokan Karate Klubu. Toto mé šťastné rozhodnutí jsem učinil téměř před třemi lety a šťastné tvrdím proto, že jsem nejen začal kompenzovat nedostatek pohybu, poznal mnoho nových skvělých lidí, ale hlavně našel životní cestu, která mne naplňuje.

V září tohoto školního roku jsem absolvoval spolu s Honzou Dědkem, Dominikem Koršalou a Luckou Ihnatoliovou školení trenérů 3. třídy JKA karate a dostali jsme za úkol připravit devět nováčků našeho klubu při středečních trénincích na prosincové zkoušky STV kyu. Po náročných čtyřech měsících se naši nováčci radovali z prvních zápisů v jejich budopasech a stali se karateky 9. kyu. Další úspěchy zaznamenali naši nejmladší na tradičním březnovém semináři v Bechyni, kde se konaly závody - Jihočeská liga - turnaj mládeže v kata a kumite. Po lítých bojích se dostalo s cennými kovy i na naše svěřence. Jmenovitě:

Tomáš Bordáč - 1. místo, KATA 9.-8. kyu
Anna Petrášková - 2. místo KATA 9.-8. kyu, 2. místo KUMITE 9.-8. kyu
Nikola Zajíčková - 3. místo KATA 9.-8. kyu, 3. místo KUMITE 9.-8. kyu

Naše společné celoroční úsilí pak vyvrcholilo na červnovém semináři, kde naši svěřenci úspěšně složili zkoušky na 8. kyu a stali se tak hrdými nositeli žlutého pásu.

Závěrem bych rád poděkoval všem karatistům, se kterými se každý týden setkávám, za příjemnou přátelskou atmosféru, která mne vždy nabíjí, vedení školy za fantastické tréninkové podmínky a hlavně senseiovi Romanu Kneiflovi za nekonečnou trpělivost při prohlubování našich znalostí a dovedností.

Oss. Jiří Lajner

4. kyu, trenér III. tř.

archiv1011-2m.jpg, 53kB

krumlov.png, 4,6kB

teniscentrum.gif, 3,2kB

shirokan.jpg, 17kB

tsunami.jpg, 20kB

kaplice.jpg, 32kB

bechyne.jpg, 7,0kB

tabor.jpg, 7,3kB

© Shotokan Karate Klub Český Krumlov 2011 - 2020