SKK CK

Výroční zpráva 1999/00

Ve školním roce 1999/2000 proběhl na našem gymnáziu zajímavý experiment. Ve spolupráci s Japan Karate Association v České republice, reprezentovaným předsedou ing. Strnadem a ředitelkou gymnázia Mgr. Cipínovou, byla zřízena třída s rozšířenou výukou tělesné výchovy, specializace - KARATE.

Po úvodní instruktáži rodičů (např. vysvětlení, že karate a judo jsou odlišná bojová umění) se na první trénink seběhla početná skupina primánů, sekundánů a o něce později dokonce i několik studentů z ročníků vyšších. Tréninky vedl, vede a nějaký čas ještě bude vést R. Kneifl (2. DAN JKA).

Úvodní zatažení přežila valná většina budoucích bojovníků, a tak se již v listopadu přikročilo k tomu pravému tréninku. Výsledkem byly prosincové zkoušky STV 9. kyu, které dopadly nad očekávání dobře. Celé druhé pololetí 2x týdně skupina poctivě nacvičovala základní techniky karate, obohacené o prvky sebeobrany, nácviky pádů a boje s tyčí. Zdatnými pomocníky trenéra se stali starší žáci, hlavně z 10. třídy.

Závěrem školního roku proběhlo první soustředění, které se konalo ve Vyšším Brodě. Velmi intenzivně (2x-3x denně) se zde karatekové zdokonalovali v technikách kata HEIAN 1-2 a řízeného kumite (žákovská forma boje). Závěrem proběhly zkošky STV 8. kyu (žlutý pás), které připravení jedinci bez větších problémů úspěšně složili.

Tímto byl položen základ závodního oddílu, který se dva týdny poté zúčastnil domácího Poháru talentované mládeže JKA karate. V této soutěži se našim benjamínkům dařilo velmi dobře a většina z nich si z prvních bojů s karatisty z Tábora, Prahy a Kaplice odnesla první diplomy, medaile a sem tam i nějaký šrám. Další dílčí zkouškou bude Kata soutěž, která proběhne 17.6. v Táboře a na kterou se již všichni připravujeme.

Závěrem snad jen přání úspěchů všem karatistům gymnázia, ať těm malým začínajícím nebo těm nejstarším, kteří v těchto dnech skládají maturitní zkoušku a odcházejí na vysoké školy, a tak i do jiných oddílů (v Praze, Brně). Doufám, že si všichni jednou budou moci říct, že léta strávená v kimonu a v tělocvičně nebyla léty ztracenými, a že hnědý opasek má stejnou cenu jako malá maturita.

Roman Kneifl

krumlov.png, 4,6kB

teniscentrum.gif, 3,2kB

shirokan.jpg, 17kB

tsunami.jpg, 20kB

kaplice.jpg, 32kB

bechyne.jpg, 7,0kB

tabor.jpg, 7,3kB

© Shotokan Karate Klub Český Krumlov 2011 - 2020